Nejčastěji padne volba asi na letní dětské tábory. Inu proč ne. Jen je třeba dávat pozor na volbu. Ta je velmi důležitá. A to hodně. Z mnoha důvodů.
Většina dnešních táborů mívá totiž nějaké zaměření. Každé se hodí pro nějakou kategorii dětí. Kluci by například jistě na tábor se zaměřením vojenským a tábor se zaměřením na péči o dítě by asi neuvítali. Stejně tak by asi malé dívenky nerady zkoušely tvrdosti (obrazně) vojenského života.
Děti, které hltají Harry Pottera budou jistě křičet nadšením, když jim rodič oznámí, že pojedou na dětský tábor právě se zaměřením na tuto postavu. A zase malí detektivové budou hopsat nadšením, budou-li si moci hrát na detektiva z nejznámějších, totiž Sherlocka Holmese.
Malí fotbalisté budou spokojeni se zaměřením na kopanou a tak dále a tak dále. Prostě, rodiče by měli vybírat tábor nejlépe společně s dítětem, tak by měla být zaručena ta největší spokojenost.
Další je otázka táborového zázemí, tedy to, co už děti tak nějak nevnímají, že být musí. Ale ono to tam je. Jedná se o hygienu, stravu, zdravotnictví všeobecně a jiné „drobnosti“.
Je asi jasné, že děti musí mít vyvážený jídelníček. A také zdravý, na což dnes běžné dohlíží hlavní kuchař, ale občas se dostaví i pracovníci kterým se říká kontrolní orgán. Zde je již na kuchaři, aby obstál.
Je jasné, že kvůli píchnutí včelou se asi sanitka volat nebude, ale zdravotník zde být musí. A proto je také dobré zjistit si “dojezdnost” sanitky, protože jak známo, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A když se něco semele, pak bývá většinou pozdě zjišťovat, za jak dlouho dorazí rychlá zdravotnická pomoc.
Hygiena jako taková je již kapitola sama pro sebe. Již malé děti moc dobře vědí, že čistota je půl zdraví, a proto v každém táboře je nutno ji více než pečlivě dodržovat. Tedy minimum je alespoň horká voda a suché WC. To vše samozřejmě schváleno hygienickou kontrolou.